608739-2023 - ResultatSverige-Trelleborg: Byggnadsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial
Referensnummer: KS 2023/578
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen är inköp av byggmaterial såsom trävaror, dörrar, skivor samt relevanta tillbehör såsom spik, skruvar och dylikt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03410000 Trä, 44192200 Spik, 44221200 Dörrar, 44531100 Träskruv, 44921100 Gips
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen