608783-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undersöknings- och säkerhetstjänster – Bakgrundskontroller vid rekrytering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBakgrundskontroller vid rekrytering
BeskrivningVälkommen att lämna anbud av Mölndals stads upphandling av bakgrundskontroller vid rekrytering. Syftet med upphandlingen är att tillgängliggöra bakgrundskontroller för organisationen som ett verktyg i rekryteringsprocessen.
Intern identifierareKS 520/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000