608819-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kiruna: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsskötsel Kiruna kraft
Referensnummer: 2021-105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillsyn, skötsel, städning, felavhjälpande underhåll samt yttre fastighetsskötsel av
Kiruna Kraft AB:s fastighet på värmeverksvägen 12 samt ÅVC utefter Kurravaaravägen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen