608964-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Utformning av undersökningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Medarbetarenkät till Region Västmanland
Referensnummer: IN-IN21-0486
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311100 Utformning av undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en årlig övergripande medarbetarenkätundersökning. Regionen arbetar nu med ett utvecklingsarbete att integrera frågor inom hälsofrämjande arbetsplats med frågor om patientsäkerhetskultur vilket ställer krav på att undersökning, analys och åtgärdshantering stöttas utifrån ett samlat perspektiv. Det är av stor vikt att leverantören kan stötta i det arbetet genom sin erfarenhet att arbeta integrerat med dessa områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79311200 Genomförande av undersökningar, 79320000 Opinionsundersökningar, 79342310 Kundundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen