2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling ramavtal hisservice Köping, Arboga, Kungsör & Surahammar
Beskrivning: Uppdraget utgör hisservice och utgörs av två delar vilka uppskattas vara ungefär lika stora. Delarna utgörs av: • Huvuduppdraget i form av fullserviceuppdrag och • En kompletterande uppdragsdel utöver fullserviceuppdraget.
Intern identifierare: VMKF-U 2024.60
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000