See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av bostad med särskild service för vuxna enligt LSS 9 § 9
Beskrivning: Upphandlingen avser drift av bostad med särskild service för vuxna enligt lag om stöd och service till vissa funktionshindrade (1993:387) (LSS) 9 § 9 avseende nedan anbudsområden: 1. Vitnäsvägens boendeenhet. Verksamheten består av två gruppbostäder med vardera fyra lägenheter, totalt åtta platser. 2. Örbrinkens boendeenhet. Verksamheten består av två gruppbostäder med sex respektive fem lägenheter, totalt elva platser.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling enligt 19 kap Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vitnäsvägens boendeenhet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94048:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Örbrinkens boendeenhet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94048:Lot:2