609118-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insulinpumpar med tillbehör (Sydöstra - J)
Referensnummer: RJL 2017/3411
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Samupphandling av insulinpumpar, CGM-system samt tillbehör och förbrukningsartiklar. Samupphandlas med Region Kalmar län och Region Östergötland, upphandlingen genomförs av Region Jönköping län
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33194110 Infusionspumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen