2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rumsbokningssystem
Beskrivning: Rumsbokningssystem med tillhörande bokningsskärmar, översiktskärmar och sensorer. Systemet ska tillåta skärmar att visa bokningsstatus och användare ska även kunna göra bokning direkt på skärmen i anslutning till möteslokalen.
Intern identifierare: RJL 2024/1315
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72253200 Stödtjänster för system
Ytterligare klassificering (cpv): 32570000 Kommunikationsutrustning, 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48510000 Programvara för kommunikation, 48810000 Informationssystem, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000