2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leasing av bandburen grävmaskin samt hjulburen grävmaskin med släp
Beskrivning: Upphandlingen avser leasingavtal gällande anläggningsfordon för gymnasial utbildning på Kungsmadskolan. Det som upphandlas är: - En (1) bandburen grävmaskin - En (1) hjulburen grävmaskin med släp - Två (2) stycken hjullastare - och en option för minigrävare Samtliga maskiner ska vara utrustade med flertalet redskap (skopor, gafflar mm). Grävmaskinerna ska även vara utrustade med tiltrotor.
Intern identifierare: 2025-01198
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43500000 Bandburna fordon, 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000