609162-2021 - ResultatSverige-Sala: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsentreprenör glas
Referensnummer: 2020/1038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende löpande glasarbeten för Sala kommun.
Ramavtalet avser täcka kommunens totala behov av de glasarbeten och till detta hänförliga arbeten som uppstår på Sala kommuns fastigheter samt fastigheter som kommunen ansvarar för. Även byte av bilrutor på kommunens fordon ingår.
Jour ingår ej.
Glasarbeten som del av särskilda byggentreprenader ingår ej.
Volym, uppdragsbeskrivning och krav framgår närmare av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14820000 Glas, 45441000 Glassättning, 50112120 Vindrutebyten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen