2. Förfarande
Förfarande
Titel: AC/DC-nätaggregat
Beskrivning: Upphandling av AC/DC-nätaggregat till alla acceleratorer vid MAX IV-laboratoriet, Lunds universitet.
Intern identifierare: V 2025/1638
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 31120000 Generatorer, 31126000 Likströmsgeneratorer, 31130000 Växelströmsgenerator
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: AC/DC-nätaggregat