Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simulatordockor och träningsdockor
Referensnummer: 19RS7533
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av simulatordockor och träningsdockor för utbildning av KTC och för ambulanssjukvården.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av simulatordockor och träningsdockor enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35112100 Livräddningsdockor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen