609253-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Landskapsarkitekt 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Landskapsarkitekt 2026
Beskrivning: Ramavtal för tekniska konsulttjänster inom landskapsarkitektur för Trollhättans stad och vissa kommunala bolag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001