2. Förfarande
Förfarande
Titel: VF - Entreprenad VS Installationer Kyla område Göteborg
Beskrivning: Västfastigheter bygg och förvaltning genomför upphandling av ramavtal entreprenad gällande värme, sanitet och kyla för det geografiska området Göteborg.
Intern identifierare: SFSS 2026-00933
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331220 Installation av luftkonditionering, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50721000 Färdigställande av värmeanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000