See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-system för läkemedelsförsörjning
Beskrivning: Region Sörmland och Region Västmanland upphandlar ett IT-system för läkemedelsförsörjning.
Intern identifierare: IN-IN24-0140
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: It-system för läkemedelsförsörjning, sjukhusapotek.
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: IT-system för läkemedelsförsörjning.
Intern identifierare: 1601356-1
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster