2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshantering med försäljning av metallskrot m.m. NY
Beskrivning: Upphandlingen avses resultera i ramavtal avseende avfallshantering med försäljning av metallskrot vid Trafikverkets färjeleder, förråd/lager samt varv/verkstäder.
Intern identifierare: KOM-421335
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90511000 Sophämtning, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90511400 Pappersinsamling, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Västra - Södra
Beskrivning: Delområdet avser Västra och Södra regionen.
Intern identifierare: 1. Västra - Södra
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Östra - Sydöstra
Beskrivning: Delområdet avser Östra och Sydöstra regionen.
Intern identifierare: 2. Östra - Sydöstra
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3. Mellersta
Beskrivning: Delområdet avser Mellersta regionen.
Intern identifierare: 3. Mellersta
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 4. Norra
Beskrivning: Delområdet avser Norra regionen.
Intern identifierare: 4. Norra