609391-2019 - PlaneringSverige-Eskilstuna: Finansiell revision
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster, utvärderingstjänster och samhällsekonomiska analyser.
Referensnummer: 2018-8647
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212100 Finansiell revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen handlar om att bistå Energimyndigheten med revisionstjänster, utvärderingar och samhällsekonomiska analyser, som ökar kvaliteten och förbättrar genomförandet av myndighetens satsningar inom myndighetens verksamhetsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Myndighetens behov planeras att delas upp och annonseras i tre separata upphandlingar; revisionstjänster, utvärderingstjänster och samhällsekonomiska analyser.
Avsikten är att gå ut med annonser i slutet av januari 2020.