609395-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utbildningstjänster – Ramavtal Ledarskapsprogram
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Ledarskapsprogram
BeskrivningUppsalahem har tagit fram gemensamma ledarskapskriterier för alla sina chefer och planerar nu att samarbeta med en extern leverantör för att omsätta dessa i praktiken. I programmet ska det ingå individ-utvärdering av chefer, exempelvis en 360-utvärdering. Utifrån utvärderingen och programmet ska material upprättas för hur vi kan arbeta vidare med chefens ledarutveckling internt (utvecklingsplan för varje chef). Utöver programmet ska leverantören även erbjuda coachning till alla deltagare vid behov.
Intern identifierareUH 2025-000283
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 80532000 Chefsutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000