609408-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Drift och support av Koha bibliotekssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och support av Koha bibliotekssystem
BeskrivningFalkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende upphandling av migrering av nuvarande bibliotekssystem (BOOK-IT) till bibliotekssystemet Koha samt uppsättning, löpande drift och support av bibliotekssystemet. Anbud lämnas enligt förutsättningarna i upphandlingsdokumentet.
Intern identifierareIU24-78
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek, 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000