60950-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kassaskåp – Nyckelskåp till vård och omsorg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNyckelskåp till vård och omsorg
BeskrivningUpphandlingen avser digitala nyckelskåp inom vård- och omsorg. Nyckelskåp för förvaring av nycklar till Karlstad kommuns omsorgstagare inom hemtjänst och trygghetsboende. Upphandlas som ramavtal och omfattar ett helhetsuppdrag där nyckelskåp med tillhörande utrustning, system/programvara för administration av användare och nycklar, installation, driftsättning, utbildning och serviceavtal ingår.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44421300 Kassaskåp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123865:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44421600 Värdeförvaringsskåp, 48900000 Diverse programvara och datorsystem