Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling avseende entreprenadarbeten
Referensnummer: RD20/05982
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45454000 Ombyggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser arbeten i samband med mindre ombyggnader, funktionsanpassningar och fortlöpande underhåll, i av Region dalarna ägda och/eller förvaltade fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 116 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45454000 Ombyggnadstjänster, 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen