609590-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av IT-programvara – Upphandlingsverktyg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandlingsverktyg
BeskrivningUpphandlingen avser ett molnbaserat systemstöd för upphandlingsprocessen och avtalsprocessen.
Intern identifierareKS 2024-00383
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72267100 Underhåll av IT-programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48312000 Programvara för elektronisk publicering, 48490000 Programvara för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000