Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pistmaskin med vinsch till Falu kommun
Referensnummer: GNU 2023/110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Falu kommun har behov av en ny pistmaskin för att i första hand kunna preparera hoppbackarna på Lugnet, men även kunna använda maskinen till andra uppgifter på området. Förutom att köpa en ny pistmaskin behöver de även byta in den befintliga pistmaskinen. Har ni möjlighet att byta in befintlig maskin och leverera en ny pistmaskin som matchar Faluns önskemål? Tveka inte att lämna in ett anbud i denna upphandling!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34113200 Terrängfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 43500000 Bandburna fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen