2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetsskapande teknik - Ankaret och Lövsångargårdensvård- och omsorgsboende
Beskrivning: Trygghetsteknik som tjänst enligt upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121501:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokumenten.