2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Besiktning av brandtekniska installationer
Beskrivning: Uppdragen består av årlig revisionsbesiktning på respektive brandlarmsanläggning samt att i förekommande fall genomföra entreprenad- och leveransbesiktning för nybyggnadsprojekt och större ROT-projekt där brandlarm byggs om eller byts ut.
Intern identifierare: SKAB2024-000102
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75251110 Brandskyddstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 31625200 Brandlarmssystem, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Besiktning av brandtekniska installationer