609702-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Yrkesvägledning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Karriärvägledning 34 leveransområden
Referensnummer: Af-2021/0086 0753
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79634000 Yrkesvägledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten utgörs av kvalificerad karriärvägledning enligt vägledningsmetoder som vilar på vetenskaplig grund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79998000 Coachning, 85312320 Rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen