609737-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Byggentreprenad Karlsängsskolan i Nora
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggentreprenad Karlsängsskolan i Nora
BeskrivningNora Fastigheter inbjuder till anbudslämnande avseende en upphandling gällande uppförande av ny högstadieskola på Karlsängsområdet i Nora.
Intern identifierareNF2025-004
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000