Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internetbaserad auktionsförsäljning av begagnade motordrivna fordon och maskiner
Referensnummer: KSN-2019-03086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342400 Auktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun genomför en upphandling avseende internetbaserad auktionsförsäljning av begagnade motordrivna fordon och maskiner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342400 Auktionstjänster, 79957000 Anordnande av auktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen