609800-2024 - Resultat
Sverige – Reklam och marknadsföring – Upphandling av kommunikations-, event- och webbplatstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av kommunikations-, event- och webbplatstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar följande tre delområden: • Delområde 1, kommunikationstjänster • Delområde 2, eventtjänster • Delområde 3, webbplatstjänster Tjänsterna utgör tillsammans beställarens samlade kommunikationsbehov. Delområdena prövas, utvärderas och tilldelas separat, vilket innebär att anbudsgivare kan välja att lägga anbud på ett eller flera delområden.
Intern identifierare2023-00412
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952000 Evenemang, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar, 92100000 Film- och videotjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000