609806-2023 - ResultatSverige-Örebro: Hantering av datanät och stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetnätstjänster installationer - Ramavtal
Referensnummer: Ks 744/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72315000 Hantering av datanät och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetnätstjänster - installationer
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad leverantör/anbudsgivare) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), behov av fastighetsnätstjänster förleverans till Örebro kommun. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50312300 Underhåll och reparation av datanätutrustning, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning, 64200000 Telekommunikationstjänster, 72315200 Tjänster för hantering av datanät, 72710000 Tjänster för lokalt datanät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen