609814-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Sala: Trädfällning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avverkning av träd vid Dammvallen, Skuggan, Folkets Park och Sandviken
Referensnummer: 2019/1693
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211400 Trädfällning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sala kommun inbjuder härmed till att inkomma med anbud på Avverkning av träd vid Dammvallen, Skuggan, Folkets Park och Sandviken, diarienummer 2019/1693. Se bifogade kartor och uppdragsbeskrivning för närmare beskrivning av respektive uppdrags omfattning och komplexitet samt hur upphandlingen är uppdelad i delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77211300 Trädröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen