Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS, ventilation och kyla
Referensnummer: 20/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar alla typer av tjänster kopplat till VVS, ventilation och kyla. Det kan vara servicearbeten, nyinstallationer, renoveringar och ombyggnadsarbeten.
Upphandlingen är uppdelad på fem olika geografiska områden. Anbud kan lämnas på ett eller flera geografiska delområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45331230 Installation av kylutrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen