609964-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal byggnads-och installationsentreprenader
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal byggnads-och installationsentreprenader
BeskrivningRamavtal avseende byggentreprenader, ombyggnationer, tillbyggnationer, nybyggnationer samt rivning.
Föregående meddelande528321-2025
Intern identifierareTN 2024-0342
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000