61003-2021 - ResultatSverige-Norrköping: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-support- och IT-arbetsplatstekniker
Referensnummer: KS 2020/1079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun upphandlar ett ramavtal för succesiva leveranser av konsultstöd inom rollerna it-supporttekniker och it-arbetsplatstekniker. Välkommen med ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster, 72611000 Tekniskt datastöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen