See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamomhändertagande TN 2023/153
Beskrivning: Älmhults kommun är i behov av efterfrågad tjänst gällande omhändertagande av avloppsslam. Upphandlingen avser ramavtal för hämtning, transport och nyttiggörande av slam från avloppsreningsverket. Kommunen avser teckna ramavtal med en leverantör.
Föregående meddelande: 012211-2023
Intern identifierare: 23/50
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: SVARSFÄLT
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för hämtning, transport och omhändertagande av avvattnat slam från Älmhult avloppsreningsverk.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Information