610072-2023 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Informationssystem
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frivillig förhandsinsyn Medmark läkemedelsetikettsystem
Referensnummer: SÖS 2023-1389
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Södersjukhuset AB och Karolinska universitetssjukhuset har för avsikt att ingå avtal med Scandinavian Physix AB, och vill genom denna förhandsinsyn bereda möjlighet för andra aktörer att ta del av denna information. Avtalet omfattar ett ramavtal med en leverantör för köp och leverans av läkemedelsetikettsystemet Medmark samt tillhörande förbrukning och servicetjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen