61008-2019 - ResultatSverige-Kristianstad: Fiberoptiska material
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för leverans av elnäts- och fibermateriel
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32560000 Fiberoptiska material
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande leverans av elnäts- och fibermateriel till C4 Elnät AB:s två affärsområden, Elnät och Fibernät.
Avtalsperioden gäller fr.o.m. 2019-04-01 till 2021-04-01 samt med möjlighet till avtalsförlängning med maximalt två år, med ett år i taget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31531100 Lampor och lysrör, 31532000 Delar till lampor och belysningsarmatur, 32561000 Fiberoptiska kopplingar, 32562000 Optiska fiberkablar, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 44322000 Kabeltillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen