2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus- makadam och jordmaterial
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal gällande grus- makadam och jordmaterial. Utöver tillhandahållande av ovan produkter ingår även tippning och utspridning i upphandlingen.
Intern identifierare: Samhällsbyggnadsnämnden 2024-000229
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14211000 Sand, 14212110 Grus, 14213100 Makadam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000