610174-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projekt Slussen SN94 Stomkomplettering bussterminal
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
För ny bussterminal vid Slussen skall stomkompletteringsarbeten utföras, dessa utförs i delad entreprenad varav SN94 innehåller stomkomplettering inklusive betong- och konstruktionsarbeten.