Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av PC
Referensnummer: KS 2022/395
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun genomför en samordnad upphandling av datorer, skärmar, dockningsstationer och tillbehör och inbjuder härmed till att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213000 Persondatorer, 30213300 Stationär dator, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen