610188-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Återvinning av avfall – Avsättning returpapper från inlandskommuner Västerbotten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvsättning returpapper från inlandskommuner Västerbotten
BeskrivningMottagning och avsättning/försäljning av returpapper från ASN, Avfallssamverkan norr. Transporter samt hyra av containers.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115564:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering