6102-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning samt fordons- och maskintjänster (ramavtalsupphandling)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning samt fordons- och maskintjänster (ramavtalsupphandling)
BeskrivningRamavtal där upphandlingen är indelad i tre (3) anbudsområden som tilldelas var för sig: - Vinterväghållning - Fordonstjänster - Maskintjänster
Intern identifierareTFN / 2023:00327
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVinterväghållning
BeskrivningRamavtal
Intern identifierareVinterväghållning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFordonstjänster
Intern identifierareFordonstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelMaskintjänster
Intern identifierareMaskintjänster