610224-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Elinstallationer ROT 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelElinstallationer ROT 2026
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Elinstallationer ROT och omfattar samtliga typer av elinstallationsarbeten som kan förekomma i B:s byggnader. Arbeten kan utföras som entreprenader eller bestå av enklare elarbeten eller servicearbeten i form av t.ex. åtgärder efter elrevisionsbesiktningar samt fortlöpande kontroll av elanläggningar.
Intern identifierareSISAB 2025/68
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareElinstallationer ROT 2026