610258-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialt arbete – TI 2026-0133 Korttidstillsyn för skolungdom över 12 år enligt LSS 9§7p
Meddelande om upphandling – förenklat system - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2026-0133 Korttidstillsyn för skolungdom över 12 år enligt LSS 9§7p
BeskrivningKorttidstillsyn för skolungdom över 12 år enligt LSS 9§7p till Södertälje kommun, Salems kommun, Gnesta kommun samt Nykvarns kommun.
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenSociala tjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
Ytterligare klassificering (cpv): 85311200 Social omsorg för handikappade, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001