61027-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Administrativa tjänster för datorer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal webbförvaltare
Referensnummer: 82-2020/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72510000 Administrativa tjänster för datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens fastighetsverk (SFV) bjuder in intresserade leverantörer till anbudsgivning av webbförvaltare för support, förvaltning och utveckling av i första hand SFV:s externa webb. Utöver åtagandet för externwebben kan vissa utvecklingsuppdrag gällande internwebben även komma att bli aktuella.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen