610307-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Entreprenad nybyggnation av grupp- och servicebostad, 16 platser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenad nybyggnation av grupp- och servicebostad, 16 platser
BeskrivningI Fyllinge ska en grupp- och servicebostad med totalt 16 lägenheter samt tillhörande service- och komplementbyggnad byggas. Byggnaderna utförs i ett plan med trästomme och grundläggning med platta på mark. Huvudbyggnadens storlek är ca 1 600 m² Komplementbyggnadens storlek är ca 100 m²
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132977:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning