2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markarbeten och utbyte av konstgräsplaner 2025-2026 i partnering
Beskrivning: Ramavtalet avser markarbeten, sanering av fotbollsplaner samt tillhörande områden och planerade utbyten av befintliga konstgräsplaner och belysning. Avtalet bygger på en nära samverkan med beställaren (partnering) och med ett totalentreprenadansvar enligt ABT 06.
Intern identifierare: 2024/690
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45236110 Markanläggning för idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Markarbeten och utbyte av konstgräsplaner
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Obligatoriska krav (1)
Beskrivning: Övergripande frågor-ska besvaras av anbudsgivaren
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Generella krav