61042-2026 - Resultat
Sverige – Diverse byggnadstekniska tjänster – Ramavtal Fukttekniker och Saneringstjänster 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Fukttekniker och Saneringstjänster 2025
BeskrivningEntreprenaden avser ramavtal gällande fukttekniker/avfuktningsuppdrag samt rivnings- och saneringsarbeten i samband med förekommande skador i LKF:s fastighetsbestånd
Intern identifierare25/58
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000