2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av gatu- och parkbelysning, Hisingen
Beskrivning: Stadsmiljöförvaltningen inbjuder till att lämna anbud på drift och underhåll av gatu- och parkbelysning inom område Hisingen. I entreprenaden ingår eldriftansvar och ansvar för att belysningsanläggningen fungerar i alla dess delar. Vissa arbeten ingår i årsarvode, andra ersätts efter utförd åtgärd. Kontraktstiden löper från 2024-04-01 till 2028-03-31, med rätt för beställaren till i ytterligare 2+2 år.
Föregående meddelande: 656615-2023
Intern identifierare: SMF-2023-05797
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000