Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniska produkter
Referensnummer: UH-2022-89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna Burlöv, Kävlinge, Lomma och Svedala kommun med helägda bolag bjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud i denna upphandling som avser kemtekniska produkter, städ-, papper- och plastprodukter, samt maskindiskmedel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Maskindiskmedel
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39800000 Rengörings- och polermedel, 39830000 Rengöringsmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kemtekniska produkter, 15000000, kr